2007-12-14 10:50

Kolory Świąt

Świat, który nas otacza to świat barw, dźwięków, zapachów i smaków. Zazwyczaj nie zastanawiamy się nad ilością otaczających nas doznań. To właśnie jednak zapachy, dźwięki, smaki i kolory malują nasze wspomnienia, zapadają w pamięć, a przywołane po latach odżywają i przywołują minione chwile.

Momentami, do których wraca się bodaj najczęściej, są te spędzane z rodziną przyjaciółmi. W naszej kulturze takie wspólne chwile związane są zazwyczaj ze świętami, a szczególnie z magicznym dla większości z nas czasem Świąt Bożego Narodzenia.           

Niemal każdy, lekko przymykając oczy opowie o świętach pachnących makowcem, cynamonem i suszonymi grzybami. Na zaszczytne miejsce przywołany zostanie również zapach zielonej choinki, czy sianka pod białym obrusem. Nawet nie zastanawiając się zbytnio usłyszymy dźwięk dzwonków i ciepłe nuty bożonarodzeniowych kolęd.

A gdyby spytać o kolor Świąt? Zieleni się choinka, błyskają różnokolorowe bombki, pysznią się czerwienią i złotem misterne łańcuchy, a srebrem mruga anielski włos. Na niebie, w wigilijny wieczór, wesoło błyska jasna gwiazda, zdradzając największą z tajemnic. W domu zaś bieli się świąteczny obrus, srebrzą sztućce i pysznią czerwone serwety.            

Tak wiele wysiłku wkładamy w to, by stworzyć ten wyjątkowy, świąteczny nastrój. Warto sprawić, by nasze mieszkania i domy przygotować i odświeżyć na tę wyjątkową okazję. Wielu z nas właśnie przed świętami decyduje się zadbać o otaczające nas wnętrza. Czasami wystarczy zmienić tylko kolorystykę pomieszczeń, aby nadać mieszkaniu nowego i świeżego wyglądu. Każdy z naszych świątecznych kolorów możemy łatwo, szybko i bez wysiłku utrwalić na ścianach, drzwiach, czy oknach.

Jednak kolory świąt to nie tylko zieleń, czerwień i złoto. Szczególnie we współczesnych wnętrzach przeważają tradycyjne i jasne kolory jak: biel, beż i popiel, które optycznie powiększają przestrzeń pomieszczenia. Doskonałym dopełnieniem są klasyczne w kształcie meble oraz srebrne dodatki, które podkreślają nowoczesny charakter aranżacji. Na takim stonowanym tle zielona choinka i mieniące się wszystkimi barwami dodatki wyglądać będą jeszcze efektowniej. Żeby uzyskać taki rezultat możemy zastosować farbę Power Paint marki Dekoral w kolorze „kwiatu wanilii" lub „ziarnka piasku", którą pomalujemy także kaloryfery i drzwi.

W ferworze przedświątecznych przygotowań nie musimy się już martwić o różne rodzaje farb do rozmaitych powierzchni, czy ilość czasu i trudu, jaki zazwyczaj kojarzy nam się ze zmianą aranżacji wnętrz. Malowanie ułatwiają farby wielozadaniowe, którymi możemy odnowić zarówno ściany, jak i drzwi i kaloryfery, nadając im nowy oraz niepowtarzalny charakter. Wśród produktów dostępnych na rynku szeroką gamą kolorów wyróżnia się farba Power Paint marki Dekoral. Ciekawy efekt dekoracyjny mogą dać takie kolory jak: „mus morelowy", „herbaciana róża", „soczysta papierówka" czy „dojrzała wiśnia". W te święta wystarczy, że zadbamy, by obok kuchennego niezbędnika zawierającego całą gamę przypraw, znalazły się farby. Na nasze ściany możemy przenieść całe bogactwo ich pięknych i soczystych kolorów. To dzięki niepowtarzalnym barwom wydobędziemy podkreślimy piękno wnętrza, sprawiając, że nabierze ono niepowtarzalnego charakteru.           

Nasze święta w tym roku mogą nie być śnieżne i białe, ale mogą z całą pewnością rozbłysnąć w naszych wnętrzach feerią kolorów, która towarzyszyć nam będzie jeszcze długo po tym, jak kolorowe bombki pochowamy w pudełkach.

 

Power Paint marki Dekoral: emulsja lateksowa przeznaczona do malowania różnorodnych powierzchni: ścian, sufitów, kaloryferów, drewna i metalu, dostępna w opakowaniach o pojemności 2,5 l w cenie ok. 59 zł brutto.

Producent: SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o.

http://www.dekoral.pl/

SigmaKalon Deco Polska Sp. z o.o. - wcześniej istniejąca pod nazwą Dekoral - Centrum Dekoracyjne Sp. z o.o., powstała w grudniu 2001 roku. W listopadzie 2006 została do niej wniesiona aportem zorganizowana część przedsiębiorstwa Polifarb Cieszyn - Wrocław S.A. (Oddział Wrocław - Jednostka Biznesowa Deco). PCW powstał 25 września 1997 w wyniku połączenia spółek: Polifarb Cieszyn SA i Polifarb Wrocław SA. We wcześniejszej formie spółki działały od około 50 lat, będąc dwiema największymi firmami branży farb i lakierów w Polsce.

W lutym 1999 roku ówczesny Polifarb Cieszyn-Wrocław SA wszedł w skład międzynarodowej grupy SigmaKalon, która należy do grona największych producentów farb i lakierów na świecie. Wyroby SigmaKalon zajmują czołową pozycję na rynku farb i lakierów we Francji, Wielkiej Brytanii, krajach Beneluksu, w Polsce i na Węgrzech oraz plasują się na drugim miejscu na rynku farb dekoracyjnych w Europie.

SigmaKalon z portfelem wiodących marek jest światowym graczem na rynku farb i lakierów dekoracyjnych, ochronnych i dla przemysłu. Grupa zatrudnia blisko 10.000 pracowników w ponad 40 krajach, a jej obroty sięgają 1,8 miliarda euro. SigmaKalon jest drugim co do wielkości dostawcą farb i lakierów na rynek europejski. Grupa rozwija obecnie swoją działalność także w Afryce i Azji. SigmaKalon stworzyła system dystrybucji produktów do profesjonalnych odbiorców farb i lakierów za pomocą sieci centrów obsługi. Grupa posiada unikalną sieć około 500 centrów dekoracyjnych oraz około 3,000 niezależnych hurtowni pozwalających na utrzymanie stałych i silnych relacji z Klientami.